Představení systému

ERP podnikový informační systém Money S5 je určený pro společnosti, které potřebují robustní, výkonné a bezpečné řešení s daty uložených v SQL serveru, vysokou míru přizpůsobivosti a řešení individuálních požadavků na funkčnost a řízení firemních procesů. Řadu uživatelů tvoří i malé společnosti s velmi specifickými požadavky. Mezi moduly, kterými podnikový informační systém Money S5 disponuje, najdete specializované řešení typické pro vyspělé systémy - business intelligence, řízení projektů apod., včetně řady speciálních modulů jako jsou výkazy EKO-KOM, elektroodpady Retela a další. Díky architektuře Money S5 je řešení i velmi složitých vnitrofiremních procesů, nastavené přesně na míru zákazníkovi, rychlé a jednoduché.


ERP podnikový informační systém Money S5 má typické uživatele mezi společnostmi, která potřebují řešit velmi složité vnitrofiremní procesy a předpokládají individuální přístup. Systém zvládá jak desítky současně přistupujících uživatelů, tak velké množství dat. Cena systému se odvíjí od složitosti implementace a množství funkcí programovaných zákazníkovi na míru.


 

Snadná obsluha

Snadné a jednoduše ovladatelné uživatelské rozhraní  je klíčem k úspěchu jakékoliv aplikace. ERP podnikový informační Money S5 není výjimkou, a proto se vzhledem i funkčností připodobňuje jiným programům v operačním systému Windows, zejména balíku Microsoft Office, které jsou běžným uživatelům známé a blízké. Přitom je ale zachován rychlý způsob práce pomocí předem definovaných klávesových zkratek.


Money S5 nabízí jednoduché a rychlé grafické prostředí, které je navíc doplněno o možnost definování klávesových zkratek, nezbytných pro rychlou práci účetních.


Seznamy – jsou základní pracovní jednotkou Money S5. Obsahují vždy záznamy stejného druhu (např. seznam faktur vydaných, seznam firem, seznam majetku aj.). Jejich hlavní úlohou je pořizování, opravování a mazání záznamů a zobrazení jejich přehledu uživateli. Seznam má podobu tabulky, ve které je možné volit si pořadí sloupců a definovat sloupce nové, vyhledávat snadno pomocí různých proměnných a filtrů (je možné aplikovat je současně), kopírovat a přebírat data atd.


Přístupová práva – jejich systém je řízen myšlenkou tzv. Rolí. Těch lze vytvořit libovolné množství a každé z nich potom definovat jiná přístupová práva, která pak už jen přiřazujete jednotlivým uživatelům. Konkrétní přístupová práva potom spočívají v přístupu k jednotlivým objektům aplikace, a to až na úroveň rozdílů mezi elementárními datovými údaji na jedné kartě.


Jazykové verze – standardně je pro práci s programem k dispozici čeština, slovenština, angličtina a němčina. Další jazykové mutace je možné dodat v rámci implementace.


Cizí měny – v systému je vždy nastavena tzv. Domácí měna. Každý doklad má uvedenu Primární cenu, která je zároveň automaticky převáděna na měnu domácí podle zadaného kurzu. Pomocí kurzovních lístků lze on-line evidovat vzájemný aktuální kurz.


Přebírání dokladů – jde vlastně o vytvoření nového dokladu z již existujícího. Lze ho využít např. při vyřízení objednávky vystavením faktury.


Zaokrouhlování částek – způsoby zaokrouhlení je možné dopředu zvolit a uložit. Ceny lze zaokrouhlovat např. i na tzv. "baťovské ceny" (ceny v rozmezí 0–449,99 Kč budou končit částkou XX,90 a ceny nad 500 Kč částkou XX9,00).


Export / import – kterýkoliv seznam je možné převést do XML a zpět. To využijete například při převádění dat mezi programy Money S5 a Microsoft Excel.


Automatické akce – často opakované série úkonů je možné uložit a poté jednoduše vyvolat jejich posloupnost nad libovolnými daty.


Historie akcí – podnikový informační systém Money S5 dokáže uchovávat veškeré akce provedené kterýmkoliv uživatelem a snadno je zpětně dohledá.